Zielona kawa tabletki, ich działanie i efekty w odchudzaniu

 

Na rynku pojawiają się co chwilę tabletki odchudzające wyprodukowane na bazie zielonej kawy. Są one zachwalane jako szczególnie skuteczny preparat w walce z nadwagą. W dodatku suplement jest pochodzenia naturalnego, co powinno mieć dobry wpływ na ogólny stan zdrowia.

Tabletki dostępne są jako, podam tutaj przykładowe nazwy:green coffee albo slimgreen czy też inne podobnego typu  można je kupić bez recepty w aptece albo sklepie internetowym. Ich cena sięga nawet 150 złotych, pojawia się więc pytanie, czy faktycznie są tak skuteczne?

[wp-compear id=”748″]

Zielona kawa tabletki skuteczność i efekty

zielona kawa tabletki działnie i efektyWedług producentów, zielona kawa zwalcza nie tylko nadwagę, ale również pomaga przy schorzeniach układu trawiennego. Jak jest jednak naprawdę?

Sceptycy zwracają uwagę, że preparaty z zielonej kawy dopiero wchodzą na rynek, nie można zatem stwierdzić, jakie jest ich długotrwałe działanie.

Według producentów, tabletki z zielonej kawy nie wywołują żadnych skutków ubocznych, a jeśli jakieś dolegliwości się pojawią, to nie stanowią one żadnego zagrożenia dla zdrowia czy życia.

Zielona kawa ma zawierać duże ilości antyoksydantów. To bez wątpienia bardzo potrzebne organizmowi substancje, rzecz w tym, że zwykła kawa palona również ma je w swoim składzie. Co prawda podczas obróbki cieplnej z kawy znika wiele związków chemicznych o dobroczynnym działaniu, z drugiej strony jednak, podczas obróbki termicznej kawa zyskuje inne cenne związki. Mówiąc inaczej, kawa palona wcale nie musi być mniej wartościowa od kawy zielonej.

tabletki zielona kawa opinie

Co więcej, najbogatsze źródło antyoksydantów mają najprawdopodobniej nie kawy zielone, ale kawy prażone w niskiej temperaturze. Ale przy diecie odchudzającej to nie antyoksydanty grają główną rolę.

Zielona kawa  proste odchudzanie ale czy na pewno

Zielona kawa ma coś jeszcze, co podobno pomaga zrzucić nadwagę. Mowa o kwasie chlorogenowym, którego w zielonej kawie faktycznie jest więcej niż w tej palonej. To druga, po kofeinie, najbardziej aktywna substancja kawy. Jest zaliczana do grupy polifenoli. Kwas chlorogenowy ma działanie przeciwutleniające i przeciwbakteryjne, obniża poziom glukozy w krwiobiegu, jak również chroni wątrobę.

Obecność kwasu chlorogenowego ma sprawić, że organizm wchłania mniej glukozy, ogranicza swoje zapasy tłuszczu i szybciej spala węglowodany. Ten przyspieszany metabolizm jest dodatkowo wzmacniany przez kofeinę. W zielonej kawie kofeiny jest prawie tyle samo, co w kawie palonej, stąd pojawiają się wątpliwości co do tego, że zielona kawa jest bardziej efektywna w walce z nadwagą niż zwykła kawa.

.Ponadto nie ma się co się łudzić, że sama zielona kawa zapewni utratę kilogramów. Żeby tabletki z zielonej kawy spełniły swoją rolę, konieczna jest jeszcze zdrowa dieta i sport, jak zresztą moim zdaniem w przypadku wszystkich tabletek na odchudzanie.

Zielona kawa  skutki uboczne

Chociaż producenci nie zawsze o tym informują, w tabletkach z zielonej kawy są również substancje, które mogą nam zaszkodzić. Do typowych skutków ubocznych zalicza się bóle głowy i serca, uczulenie, wysypkę. Ponieważ zielona kawa obniża poziom glukozy, po rozpoczęciu kuracji pacjent może się czuć zbyt senny, osłabiony, niespokojny. Do tych objawów należy też doliczyć nudności, zaburzenia świadomości, zasłabnięcia, zawroty głowy. Osoby, którym często zdarza się mieć zbyt niski poziom glukozy we krwi powinny unikać stosowania tabletek z zieloną kawą.

Uwaga, na co zwrócić uwagę przy wyborze tabletek

Niektóre preparaty z zielonej kawy wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych nie zostały dopuszczone do obrotu w Polsce właśnie dlatego, że nie są jasne wszystkie skutki uboczne, jakie mogą owe tabletki wywołać.

W niektórych preparatach odkryto nawet substancje odpowiedzialne za choroby serca. Tabletki powinno się odstawić od razu po zauważeniu u siebie jakichkolwiek niepokojących objawów.

Składniki zielonej kawy w tabletkach

Najważniejsze składniki tabletek odchudzających to:

  • ekstrakt z zielonej kawy orazkapsułki zielonej kawy skutki uboczne
  • przeciwutleniacze.
  • W kapsułkach można znaleźć dość duże stężenie kofeiny i kwasu chlorogenowego, nie jest to więc preparat obojętny dla organizmu. Kofeina może być zagrożeniem dla osób z nadwagą, które jednocześnie cierpią na zbyt wysokie ciśnieniem, ponieważ przyspiesza pracę serca.
  • Z kolei kwas chlorogenowy nie gwarantuje stałej utraty wagi, bo jest ryzyko, że po odstawieniu preparatu waga wróci do poprzedniej wartości, a może nawet się zwiększy.Tabletki z zieloną kawą hamują łaknienie, ale nie robią tego na zawsze, więc koniec kuracji będzie oznaczał prawdopodobnie powrót do dawnych nawyków żywieniowych.

<<<Kliknij tutaj i sprawdź wybór większości konsumentów>>>

Cena tabletek z zielonej kawy

Opakowanie tabletek z zielonej kawy kosztuje przeciętnie 250 złotych. W internecie tabletki można zamówić taniej, za około 150 złotych, co wciąż jest wysoką ceną dla wielu osób marzących o szczupłej sylwetce.

Nie można też zapominać o tym, że tabletki przyjmuje się przez dłuższy czas, więc całkowita cena kuracji odchudzającej będzie znacznie wyższa. Nie mając stuprocentowej pewności, że preparat jest skuteczny, sporo ryzykujemy wydając taką kwotę na suplement diety. A jeśli do tego pojawią się jeszcze nieprzyjemne dolegliwości, terapia odchudzająca będzie kosztowna pod każdym względem.

Lepszym i pewniejszym sposobem na utratę nadwagi wydaje się po prostu zdrowa, dobrze zbilansowana dieta i ruch. Dopiero przy zmianie sposobu żywienia i wprowadzeniu do planu dnia odpowiedniej dawki ruchu można liczyć na dobre efekty. Jeśli w międzyczasie pojawią się kłopoty ze zdrowiem, konieczne będzie skonsultowanie się z lekarzem i natychmiastowe odstawienie tabletek, nawet jeśli było się dopiero na początku kuracji.

Mimo dużej popularności zielonej kawy rozsądniejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie innych, sprawdzonych już metod odchudzających. Chciałem także zapoznać cię z innym artykułem który znalazłem i porównuje  najlepsze na rynku produkty na odchudzanie: https://www.jagodaacai.org/jagoda-acai-czy-zielona-kawa-co-wybrac/

Aktywność fizyczna pomoc w odchudzaniu

Warto decydować się ruch i  nieobiadanie się, które gwarantują trwały efekt, a nie tylko chwilową utratę wagi,a tabletki mogą być dodatkiem tylko należy podjąć odpowiednią decyzję które będą dla nas najlepsze. Dobre wyniki niektórych osób stosujących ten suplement nie są dowodem na skuteczność preparatu, ponieważ ich schudnięcie może być spowodowane zupełnie innymi czynnikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *