Jak Skutecznie Schudnąć Z Brzucha -Ćwiczenia I Dieta Otyłość Brzuszna

 Otyłość brzuszna odchudzanie – Jak ją zlikwidować

Oponka na brzuchu to problem coraz większej liczby ludzi. Przyczynia się do tego międzyinnnymi:

  • niezdrowy tryb życia
  • śmieciowe jedzenie
  • zero sportu
  • używki
  • stres
  • za mało snu.

Jak trudne jest zgubienie tłuszczyku z okolic talii wie chyba każdy, kto choć raz w życiu próbował się odchudzić. Zazwyczaj polegamy na tym polu z własnej winy, próbując zgubić wagę w niewłaściwy sposób i zbyt szybko porzucając ambitne plany związane z kuracją,warto zatem wprowadzić zasady skutecznego odchudzania. Droga do płaskiego brzucha jest trudna, ale jak najbardziej w zasięgu naszych możliwości. Musimy jednak wiedzieć, jak się za to zabrać.

Skąd ten tłuszczyk?

Jak Skutecznie Schudnąć Z Brzucha Przyczyny otyłości brzusznej są niemal zawsze takie same – to efekt złego odżywiania się i braku ruchu bądź nieprawidłowo wykonywanych ćwiczeń. W naszym jadłospisie jest stanowczo za dużo żywności wysoko przetworzonej i za mało warzyw.

Nawet gdy jemy względnie mało, ale są to głównie dania z puszki, nigdy nie uzyskamy płaskiego brzucha. W przypadku ćwiczeń nie skupiamy się na regularności, tylko staramy się nadrobić braki zwiększając intensywność przy sporadycznych treningach, ponadto za bardzo koncentrujemy się na samym brzuchu, zamiast ćwiczyć całe ciało.

Co jeszcze sprzyja otyłości ?

Otyłości sprzyja też brak wypoczynku. Niewyspani, czujemy się zmęczeni i sięgamy po wysokokaloryczne przekąski, które wprawdzie dają zastrzyk energii, ale tylko na chwilę, po czym znowu opadamy z sił i jesteśmy głodni.

Szkodzi nam też przewlekły stres, bo organizm nie ma czasu by się zregenerować, a do tego staramy się zagłuszyć kiepski nastrój słodyczami. Poważnym wrogiem są również wszystkie używki, bo osłabiają kondycję naszego ciała, przez co tracimy mięśnie i gorzej spalamy kalorie.

[wp-compear id=”748″]

Jak skutecznie schudnąć z brzucha

Najlepsze wyniki w walce z oponką na brzuchu daje zdrowa dieta połączona z regularną aktywnością fizyczną i dodatkowymi suplementami diety takimi jak choćby owoce acai  czyt też tabletki garcynia kambodżańska .

Żaden inny sposób nie będzie tak skuteczny, a nawet jeśli uda się nam schudnąć, to może się to odbić na naszym zdrowiu. Odmawianie sobie jedzenia to jedna z najgorszych metod odchudzania.

Co jeść aby zgubić brzuch

Unikaj głodówek

Głodując wcale nie chudniemy, zresztą po pewnym czasie i tak będziemy zmuszeni w końcu sięgnąć po coś treściwszego i najczęściej będzie to posiłek zbyt obfity i mało wartościowy. Dużo rozsądniejsze będzie wyeliminowanie z jadłospisu śmieciowego jedzenia. Fast foody, smażone tłuste mięso, gotowe dania z torebki – to powinno zniknąć z naszych talerzy jak najszybciej.

Zobacz tutaj: Skuteczne tabletki w promocyjnej cenie

Wysokokaloryczne jedzenie wcale nie dodaje nam energii, wręcz przeciwnie, po takim posiłku czujemy się ociężali i zmęczeni. Niewskazane są przede wszystkim szybko przyswajalne węglowodany, czyli białe pieczywo z drobno mielonej mąki, makarony, słodycze, chipsy. Złe węglowodany mają tendencję do odkładania się w formie tkanki tłuszczowej, której tak trudno się później pozbyć. Tylko osoby prowadzące niezwykle aktywny tryb życia mogą wykorzystać tak ogromne zapasy energii, ale nawet wtedy zalecane są zupełnie inne posiłki.

Dieta na płaski brzuch i boczki

Węglowodany mają bowiem to do siebie, że bardzo szybko przestają działać i po kilkudziesięciu minutach poziom cukru znowu spada, a my zaczynamy opadać z sił. Zamiast węglowodanów powinno się jeść jak najwięcej warzyw i produktów wysokobiałkowych. Główną częścią posiłku mają być warzywa, najlepiej zielone, do tego kawałek chudego mięsa, ryba albo nabiał, czyli białko niezbędne do budowy mięśni.

Skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch

Trening, podczas którego nawet się nie spocimy, to prawdę mówiąc tylko strata czasu. Istotą ćwiczeń jest wysiłek, bo tylko wtedy organizm szybciej spala kalorie i rzeźbi mięśnie. Więcej korzyści da nam seria odpowiednio wymagających ćwiczeń trzy razy w tygodniu niż codzienne sesje, w trakcie których nawet nie skoczy nam tętno. Typowym błędem jest także odchudzanie miejscowe, zwłaszcza brzuszki. Skłony tułowia mają sens jedynie wtedy, gdy robimy je w połączeniu z innymi ćwiczeniami, bo same brzuszki to droga donikąd, rodząca tylko frustrację.

Aeroby w walce z oponką brzucha

Najskuteczniejszy sposób na tłuszczyk to ćwiczenia aerobowe. W trakcie takich ćwiczeń nasze tętno rośnie i wszystkie mięśnie są zmuszane do pracy. Nawet jeśli aeroby pozornie wydają się nie mieć wiele wspólnego z brzuchem, to właśnie ta część ciała bardzo szybko się zmienia. Trening tlenowy to na przykład bieganie, jazda na rowerze, pływanie, gry zespołowe, nordic walking.

Ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej z brzucha

Każda aktywność, która zmusza płuca i serce do nieco większego wysiłku, pozwala uzyskać płaski brzuch i poprawia naszą kondycję. Poza aerobami możemy też oczywiście wykonywać dodatkowe ćwiczenia tylko na mięśnie brzucha. Zobacz na video poniżej jakie ćwiczenia na brzuch są skuteczne.

 

Warto jednak przy tym pamiętać, że brzuch to nie tylko mięsień prosty, ale również mięśnie poprzeczne i skośne, o których nie wolno zapominać podczas ćwiczeń. Oprócz aerobów, zalecane są także ćwiczenia siłowe, wzmacniające mięśnie. Te mogą być wykonywane tylko raz w tygodniu, ale również powinny obejmować całe ciało, a nie jedynie talię.

Czego nie robić podczas odchudzania

Godziny ćwiczeń, zmiana sposobu żywienia, a efektu w postaci płaskiego brzucha jak nie było, tak nie ma? Najczęściej powtarzanym mitem, którego ofiarą padły już tysiące osób, jest robienie dziesiątek brzuszków i nic poza tym. Brzuszki istotnie wzmacniają mięśnie brzucha, ale spalają niewiele tłuszczu. Efektem takich ćwiczeń mogą więc być ładnie wypracowane mięśnie, których jednak w ogóle nie da się zauważyć, bo w dalszym ciągu przysłaniać je będzie uciążliwa warstewka tłuszczu.

otyłość brzuszna

Dopiero po ćwiczeniach spalających tłuszcz możemy zacząć myśleć o rzeźbieniu mięśni, pominięcie tego etapu automatycznie skazuje nas na porażkę. Nie liczmy też na spektakularne wyniki odpuszczając sobie dietę. Nie wystarczy jeść zdrowo przez miesiąc, z tłuszczykiem na dobre pożegnamy się tylko wtedy, gdy już zawsze będziemy przestrzegać zasad zdrowego żywienia. Jasne, odstępstwo od diety raz na jakiś czas wielkiej szkody nam nie zrobi, ale sięganie po niezdrowe przekąski częściej niż raz w tygodniu z pewnością zniweczy całą naszą dotychczasową pracę.

Czego unikać nie jeść aby schudnąć

Jakie jedzenie na  płaski brzuch ?

Co ważne, zdrowe jedzenie naprawdę nie musi oznaczać rezygnacji z wszystkich przyjemności i spożywania posiłków, na które wcale nie mamy ochoty. Zmiany najlepiej przeprowadzać stopniowo. Tłuste mięso wystarczy zamienić na pieczone albo gotowane, a zamiast ziemniaków z sosem wystarczy podać smaczną sałatkę. Jeśli nie przepadamy za rybami, zacznijmy od tych morskich, tłustszych i bardziej wyrazistych w smaku – ryby morskie są resztą niezwykle cennym źródłem kwasów omega i wielu minerałów.

Odchudzanie brzucha i boczków a zdrowa dieta

Zdrowa dieta nie wyklucza też całkowicie przekąsek i słodkości, tyle że nie są to chrupki naładowane chemią i cukrem, a orzechy i ziarna, np. słonecznik albo pestki dyni. Słodycze zawsze zastępujemy owocami, których wybór mamy w sklepach ogromny, sporadycznie wolno nam też uraczyć się czekoladą, ale taką z wysoką zawartością naturalnego kakao. Warto też mieć świadomość, że płaski brzuch to nie tylko atrakcyjny wygląd, ale przede wszystkim dbałość o zdrowie, dzięki czemu do późnej starości będziemy się cieszyć doskonałą kondycją i dobrym samopoczuciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *